Nadmi
08-11-24

0 : Odsłon:


Wenus jest znana zarówno jako Gwiazda Poranna, jak i Wieczorna i jest „powiązana z metalową miedzią, jak również z piątkiem w dni powszednie, Vendredi po francusku. Gwiazda pięcioramienna reprezentuje wschodnią gwiazdę lub Wenus jako Gwiazdę Poranną. Ośmioramienna gwiazda symbolizuje dla Asyryjczyków i Babilończyków boginię Wenus, Isztar. Isztar była boginią miłości seksualnej, a później wojny. Ta gwiazda reprezentowała również planetę Wenus. Wenus symbolizuje także glif, podobno lustro lub naszyjnik. To jest koło z krzyżykiem na dole, jak zawieszka na naszyjniku.”
„Dla Azteków Quetzalcoatl była głównym bóstwem. Nazwa oznacza „pierzasty wąż lub wąż” (coatl oznacza „wąż”). Bóg Quetzalcoatl pojawił się jako wąż pokryty opalizującymi zielonymi piórami pięknego ptaka Quetzal. Niektórzy uważają, że Quetzalcoatl odrodził się jako planeta Wenus. “
„Ludzie Zuni mają legendę wyjaśniającą gwiazdy poranne i wieczorne. Wierzyli, że potwór zwany Połykaczem chmur, jak sama nazwa wskazuje, połknął chmury, co z kolei spowodowało wielki niedobór deszczu. Zastrzelili go, ponieważ potrzebowali deszczu, żeby spadł. Różne części jego ciała uniosły się w niebo. Jego serce stało się Gwiazdą Poranną, a wątroba Gwiazdą Wieczorną”.
Od: Mity, symbole i legendy o ciałach słonecznych autorstwa Rachel Alexander
Zdjecie:photo.net

Wenus – druga pod względem odległości od Słońca planeta Układu Słonecznego. Jest trzecim pod względem jasności ciałem niebieskim widocznym na niebie, po Słońcu i Księżycu. Jej obserwowana wielkość gwiazdowa sięga −4,6. Wikipedia
Masa: 4,867E24 kg (0,815 M⊕)
Odległość od Słońca: 108 200 000 km
Powierzchnia: 460 200 000 km²
Długość dnia: 116d 18g 0m
Promień: 6 051,8 km
Siła ciężkości: 8,87 m/s²
Wiek: 4,503E9 lat

Ciśnienie atmosferyczne na Wenus przewyższa około 95 razy ciśnienie ziemskiej atmosfery na poziomie morza (podobne ciśnienie występuje w oceanach na głębokości 700 metrów). Średnia temperatura na powierzchni wynosi +480°C, czyli jest wyższa od temperatury topnienia ołowiu. Wywołane jest to dużym efektem cieplarnianym, który z kolei jest spowodowany obecnością wielkich ilości dwutlenku węgla w atmosferze. Swój udział w efekcie cieplarnianym mają również gęste chmury, które choć zatrzymują 80% promieni słonecznych, to zgromadzonemu na planecie ciepłu nie pozwalają się wydostać.

Wspomniane chmury jeszcze do niedawna były przeszkodą dla naukowców, gdyż nie pozwalały na zbadanie geologii Wenus. Dopiero rozwój techniki teleskopowej pozwolił na zaglądnięcie w górne warstwy tych chmur. Ostatnie cztery misje kosmiczne przyniosły więcej danych: NASA — Pioneer-Venus (1988), Rosja — Wenera 15 i 16 (1983–1984), NASA — Magellan (1990–1994). Pomimo dużej ilości badań, to istnieją tylko domysły co do historii geologicznej Wenus. Prawdopodobnie, tak jak wszystkie planety podobne do Ziemi, około 4,6 miliarda lat temu zlepiła się z małych ciał (planetozymali). W trakcie stygnięcia wydzieliły się: skorupa, płaszcz i jądro.



Prawdopodobieństwo rozmiarem i gęstością Wenus i Ziemi pozwala przypuszczać, że budowa wewnętrzna obu planet jest podobna. Niewielka ilość kraterów uderzeniowych sugeruje, że większa część skorupy została zniszczona przez lawę. Na powierzchni planety, podobnie jak na innych jej podobnych, w wyniku uderzeń wciąż powstają nowe kratery. Gęsta atmosfera Wenus powoduje jednak, ze tylko większe obiekty docierają do jej powierzchni. Podobieństwo cech Ziemi i Wenus sugerowałoby także podobieństwo ich atmosfer. Być może na początku były one podobne, jednak ewolucja spowodowała, iż na ziemi powstała delikatna atmosfera azotowo-tlenowa, zaś na Wenus gęsta atmosfera z dwutlenku węgla. Część różnic obu planet jest z pewnością wynikiem rozwoju oceanów na Ziemi.

Na uwagę zasługuje fakt, iż mimo tak dogłębnego spenetrowania planety i poznania jej klimatu, wysunięty został pomysł jej terraformowania. Zaproponował to w latach 60-tych Carl Sagan. Twierdził on, że poprzez wprowadzenie do atmosfery Wenus gatunków glonów „pożerających” dwutlenek węgla można by w znacznym stopniu złagodzić istniejący tam efekt cieplarniany, a nawet przystosować tę tajemniczą planetę do zamieszkania przez ludzi. Jednak pomysł ten nie znalazł większego zainteresowania w środowisku astronomów. Prawdopodobnie nigdy nie doczeka się zrealizowania, gdyż jak na razie większe nadzieje w tej dziedzinie daje nam nasz inny bliski sąsiad — Mars. Myślę jednak, że można by wykorzystać Wenus do przeprowadzenia różnego rodzaju doświadczeń, w celu bliższego poznania efektu cieplarnianego coraz bardziej dręczącego naszą planetę. Nie twierdzę, że jest to tanie przedsięwzięcie, lecz czy nie bardziej bezpieczne, w porównaniu do eksperymentów przeprowadzanych na Ziemi? (Przykładem jest niedawne „zasilanie” oceanów w żelazo, w celu zwiększenia ilości fitoplanktonu, któremu dwutlenek węgla jest niezbędny w procesie fotosyntezy; efektem ubocznym było wydzielenie dużych ilości metanu — dużo silniejszego gazu cieplarnianego.)

Wenus jest drugą od Słońca planetą naszego systemu planetarnego. Nazywana jest czasem siostrzaną planetą Ziemi, gdyż oba te globy powstały w zasadzie z tej samej materii, mniej więcej w tym samym czasie i mają podobne rozmiary, masy i gęstości. Jednak do niedawna nie wiedzieliśmy prawie nic o wyglądzie powierzchni naszej siostrzanej, mimo, że „mieszka” ona po sąsiedzku. Widziana z daleka często porównywana była do bogini olśniewającej urody nazywanej różnie w różnych czasach: Isztar przez Babilończyków, Afrodytą przez Greków, Wenus przez Rzymian. Bogactwem tej bogini są nieporównywalne z niczym piękno i spełniona miłość. Imię Wenus kojarzy się z pięknem i miłością także w późniejszych kulturach, o czym świadczy Wenus z Milo, jak i słynna w latach sześćdziesiątych piosenka o miłości Wenus Frankiego Avalona.



Nowe obserwacje planety uświadomiły nam jednak, że z bliska „bogini” ta wygląda bardziej jak „stara ladacznica”, która skrywa swą pomarszczoną, dziobatą cerę pod grubym makijażem kremowo-żółtych chmur. To właśnie wysoka zdolność refleksji, którą mają wenusjańskie chmury, powoduje, że na nocnym niebie planeta świeci tak jasno (do −4,5m). Jest najjaśniejszym obiektem po Słońcu i Księżycu. Nazywana jest gwiazdą wieczorną, gdyż zwraca uwagę swoim blaskiem po zachodzie Słońca, a także gwiazda poranną (lub jutrzenką), ponieważ widoczna jest również bardzo dobrze o świcie. Planeta ta potrzebuje 225 dni (a dokładniej 224 d 16 h 48 m) na okrążenie Słońca, od którego oddalona jest o 108 mln km (0,72 jednostki astronomicznej) i potrzebuje aż 243 dni na pełny obrót dookoła własnej osi. Sprawia to, że wenusjańska doba jest dłuższa niż wenusjański rok. Inną osobliwością Wenus jest to, że obraca się w kierunku przeciwnym do jej ruchu wokół Słońca, a jej równik nachylony jest do orbity pod kątem 177°. Jej orbita stanowi niemal dokładny okrąg (jest najbardziej zbliżona do koła spośród wszystkich planet naszego układu) tzn. jej mimośród jest najmniejszy i wynosi 0,00679. Masa Wenus stanowi 0,81 masy Ziemi. Średnica równikowa jest niewiele mniejsza od ziemskiej i wynosi 12 140 km. Nie posiada satelitów. Razem z Księżycem i Merkurym widoczna jest na Ziemi w różnych fazach. Jej fazy przewidział Ptolemeusz i Kopernik, lecz po raz pierwszy ujrzał Galileusz.



Ludzie, zaintrygowani podobieństwami między Wenus a Ziemią, starali się odkryć tajemnice tej „nieznośnej” planety. Domysłów naukowych nie brakowało. Z powodu mgieł zasłaniających planetę, zrodziły się fantazje o wilgotnym świecie pełnym mokradeł, przypominającym Ziemię w mezozoiku, porośniętym bujną roślinnością, wśród której żerują dinozaury. Badania widmowe nie wykazały jednak żadnego śladu pary wodnej; stwierdzono natomiast, że atmosfera Wenus składa się głównie z dwutlenku węgla. Dlatego inni badacze przypuszczali, iż rozległa pokrywa dwutlenku węgla utworzyła się w wyniku reakcji wenusjańskiej wody z ogromnym zbiornikiem lepkich węglowodorów, czego rezultatem było istnienie gigantycznej plamy ropy naftowej, obejmującej cały glob. Jeszcze inni twierdzili, że linie spektralne pary wodnej nie występują w atmosferze Wenus, ponieważ temperatura na jej powierzchni była tak niska, że cała woda skondensowała się w postaci cieczy, która połączyła się z dwutlenkiem węgla w atmosferze, wytwarzając morza wody sodowej.

Aby potwierdzić faktami przypuszczenia o tej planecie, wysłano szereg sond kosmicznych: pierwszą — Mariner 2 w 1962 roku, następnie 4 sondy Pioneer i 12 Wenera oraz najbardziej owocną — Magellan w maju 1989 (wyniesiona przez wahadłowiec Atlantis).



Niestety, sondy te całkowicie pozbawiły astronomów złudzeń o istnieniu życia na Wenus. Wykazały natomiast, że Wenus i Ziemia — te z pozory bliźniacze planety, mają niewiele cech wspólnych, a pod pewnymi względami różnią sie zasadniczo. Obydwie otoczone są atmosferą, ale jej skład chemiczny jest zupełnie inny i zachodzą w nich odmienne zjawiska. Wenusjańska atmosfera składa sie głównie z węgla (96%) i azotu (3%) oraz niewielkiej ilości tlenu (ok. 0,9%) i pary wodnej (ok. 0,1%). Dolne jej warstwy są przezroczyste i wolne od chmur. Warstwy chmur (ich istnienie stwierdził po raz pierwszy Michaił Łomonosow) szczelnie okrywające planetę rozpoczynają się dopiero na wysokości ok. 48 km ponad powierzchnię, a ich grubość sięga ok. 30 km. Występują one znacznie wyżej niż chmury ziemskie, które rzadko pojawiają się na wysokości przekraczającej 10 km. Chmury Wenus składają się głównie z kropelek kwasu siarkowego. Zdjęcia wykonane przez sondy Wenera pokazują, że sfera niebieska oglądana z powierzchni Wenus ma kolor pomarańczowy.

Około 60% planety zajmuje lekko pofałdowana równina, na której różnice poziomów nie przekraczają 1 km. Prawie 16% leży poniżej tej umownie płaskiej równiny. To dużo mniej w porównaniu z Ziemią, którą w 2/3 pokrywają oceany. Na Wenus znajdują się dwa kontynenty, wznoszące się kilka kilometrów powyżej średniego poziomu. Na północy to Ishtar Terra (Ziemia Isztar). Jego powierzchnię pod względem wielkości można porównać do stanów Zjednoczonych. Znajduje sie tam gigantyczna góra — Maxwell Montes — o wysokości 11 km. Kontynent południowy — Aphrodite Terra (Ziemia Afrodyty) wielkości Ameryki Południowej — jest dwukrotnie większa od północnego i bardziej górzysty. Powierzchnię tej planety przecina ogromny kanion, największy w całym Układzie Słonecznym, o długości 1500 km i 400 km szerokości.


Pierwsze wiadomości o ukształtowaniu terenu na Wenus uzyskali radioastronomowie, wysyłając potężne wiązki sygnałów radarowych i łapiąc ich odbicie ogromną czaszą radioteleskopu w Arecibo w Puerto Rico. Różnice w czasie potrzebnym na powrót tych sygnałów na Ziemię pozwoliły odtworzyć wzniesienia powierzchni planety. Rozdzielczość obrazu nie była jednak zbyt dobra ze względu na dużą odległość, którą musiały przebyć. Dokładniejszych informacji dostarczyła w 1968 roku sonda Pioneer-Venus, a pięć lat później Wenera 15 i 16. Jednak dopiero statek kosmiczny Magellan, który wykonał 1789 okrążeń wokół Wenus, rejestrując nieustannie obrazy radarowe fragmentów pod trasa swego lotu, podołał wymaganiom naukowców. Przesłał on na Ziemię 800 mln bitów danych radarowych. Otrzymane obrazy składały się z długich wstążek, przedstawiających pasy gruntu szerokości 20 km i długości 17 000 km. Zachodzące na siebie częściowo fotograficzne paski na sąsiednich orbitach połączono ostatecznie w fotomozaikę.

Magellan stwierdził ponadto istnienie na Wenus plam gorąca (miejsca ogniskowania ciepła, topienia skał i powstawania magmy). Świadczą o tym widoczne na powierzchni tzw. korony — wielkie koliste utwory. Występują tam też specyficzne utwory tektoniczne. Część obszarów zwana jest terenami tesserowymi. Są to tereny o popękanej skorupie na bloki o różnych wymiarach. Na Wenus w dużych ilościach występują także utwory wulkaniczne. Obrazy radarowe z Magellana pokazują duże przestrzenie równin, pokrytych warstwami lawy, rozciągających się przez tysiące km. Wypływ lawy z głębokich komór magmowych powoduje, że powstają depresje i kratery zapadliskowe. Obserwowane zmiany dwutlenku siarki w atmosferze i stosunkowo świeże potoki lawy, które widać na obrazach z Magellana, sugerują obecność czynnych wulkanów na Wenus. Bezpośrednich dowodów na to jednak nie znaleziono. Badania, których dokonały jeszcze radzieckie sondy, dotyczące skał i potoków lawy, pozwalają przypuszczać, iż podobnie jak na Ziemi, Księżycu i Marsie, także na Wenus występują erupcje lawy bazaltowej i bazaltopodobnej. Poza procesami wulkanizmu, powierzchnia planety przeobrażała się także poprzez zderzenia kraterotwórcze i erozję. Niewielka ilość kraterów uderzeniowych na Wenus wskazuje na jej geologicznie młodą powierzchnię. Badania radarowe pozwalają stwierdzić, że w większej części powierzchnia Wenus to lita skała. Tylko około 1/4 powierzchni pokrytej jest skałami porowatymi i sypkimi. Na obrazach z Magellana można zaobserwować wachlarzowate, jasne utwory, które sugerują występowanie wiatru na planecie, przenoszącego ziarenka piasku. W dolnych, gęstych warstwach atmosfery ich prędkość nie przekracza 18 km/h, ale w pobliżu wierzchołków chmur sięga 360 km/h, czyli około 60 razy większa niż szybkość, z jaka wiruje Wenus. Sondy zanurzające się w gęstych warstwach atmosfery i osiadających na planecie zarejestrowały dużą liczbę wyładowań atmosferycznych. Były bardzo podobne do ziemskich błyskawic, lecz skala tych zjawisk była o wiele potężniejsza. Trwały kilkadziesiąt minut i rozjaśniały obszary o promieniu tysięcy kilometrów.


: Wyślij Wiadomość.


QR code Przetłumacz ten tekst na 91 języków
Procedura tłumaczenia na 91 języków została rozpoczęta. Masz wystarczającą ilość środków w wirtualnym portfelu: PULA . Uwaga! Proces tłumaczenia może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Automat uzupełnia tylko puste tłumaczenia a omija tłumaczenia wcześniej dokonane. Nieprawidłowy użytkownik. Twój tekst jest właśnie tłumaczony. Twój tekst został już przetłumaczony wcześniej Nieprawidłowy tekst. Nie udało się pobrać ceny tłumaczenia. Niewystarczające środki. Przepraszamy - obecnie system nie działa. Spróbuj ponownie później Proszę się najpierw zalogować. Tłumaczenie zakończone - odśwież stronę.

: Podobne ogłoszenia.

Haljine, jakna, kapa za aktivne djevojke:

Haljine, jakna, kapa za aktivne djevojke: Sve djevojke osim hlača i trenirke trebale bi imati barem nekoliko pari udobnih i univerzalnih haljina u svom ormaru. Ponuda trgovine stoga uključuje modele u prigušenim bojama, sivu, smeđu i zelenu, kao i nešto…

To najczęstsze słowa osoby toksycznej. Gdy je usłyszysz, uciekaj!

To najczęstsze słowa osoby toksycznej. Gdy je usłyszysz, uciekaj! Autor: Aleksandra Degórska  To najczęstsze zdania, które możecie usłyszeć z ust toksycznej osoby. Warto zwrócić na te słowa uwagę, bo to znak, że należy ograniczyć kontakt z rozmówcą.…

Isis, Auset była prawdziwą matką egipskiego królewskiego rodu i religii pogańskiej.

Isis, Auset była prawdziwą matką egipskiego królewskiego rodu i religii pogańskiej. Była matką tronu. Egipska rodzina królewska, religia egipska i cywilizacja egipska – wszystko zaczęło się z łona Izydy (Auset). Wszyscy mamy w swoim pochodzeniu jedną lub…

4: עור נימי: טיפוח פנים וקוסמטיקה לעור נימי.

עור נימי: טיפוח פנים וקוסמטיקה לעור נימי. נימים נוטים לקרוע את כלי הדם, מה שגורם להם להיות אדומים. קוסמטיקה יעילה לעור נימי, כמו קרם פנים או קצף ניקוי, מכילה חומרים המרגיעים גירויים ומגנים מפני השפעות שליליות של גורמים חיצוניים, למשל פנתנול, אלנטואין,…

Jacques Vallee, Confrontations, A science fiction Search for Alien Contact.

Data: 6 września 1978 r. Miejsce: Venado Tuerto, Argentyna Czas: 0645A  Streszczenie: Młody świadek, Juan O Perez, poszedł zebrać stado koni i jadąc konno przez poranną mgłę, poczuł, że coś przeleciało nad jego głową, kilka obiektów następnie pojawiły…

Wyobraź sobie społeczeństwo, które poddaje ludzi warunkom, które czynią ich strasznie nieszczęśliwymi…

Wyobraź sobie społeczeństwo, które poddaje ludzi warunkom, które czynią ich strasznie nieszczęśliwymi… i zamiast zajmować się tymi warunkami, wybiera zamiast tego zysk. Wyobraź sobie, że to społeczeństwo utrzymuje uprzemysłowiony i nieustający stan…

Evdə məşq üçün idman paltarı necə hazırlamaq olar:

Evdə məşq üçün idman paltarı necə hazırlamaq olar: İdman çox vaxt tələb edən və dəyərli bir yoldur. Ən çox sevdiyimiz idman növündən və ya fəaliyyətimizdən asılı olmayaraq, ən təsirli və effektiv məşq etməliyik. Bunu təmin etmək üçün mümkün qədər yaxşı…

USAKNIFEMAKER. Company. Steel knives, titanium knives, metal knives.

FAQ Can I get custom knife parts made through you? Yes. Minimum order quantity is 500 pieces. We will assist with general design and consulting. We will provide a quote on request. We require 25% down in advance and this is non-refundable. The balance…

毛細血管のレーザー閉鎖とは何ですか?

毛細血管のレーザー閉鎖とは何ですか? 細心の注意を払った女性は、肌に生じるすべての変化を観察します。多くの欠陥は許容できないため、血管のレーザー閉鎖は非常に一般的になっています。 毛細血管をレーザーで閉じることにより、非常に良好な視覚効果を達成し、皮膚の真下にある赤い毛細血管を取り除くことができます。この手順自体は非常に効果的であり、ほとんどすべての血管を取り除くことができ、さらに追加の利点を得ることができます。 これらには以下が含まれます。 紅斑の軽減 酒さの減少 浅いしわを取り除く…

Fundacja ZACZYN. Działamy na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie.

Fundacja ZACZYN. Działamy na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie. Naszym celem jest wzmocnienie aktywności społecznej seniorów i wzmocnienie głosu osób starszych w debacie publicznej. Fundacja stara się wyposażyć osoby 60, 70 czy 80+…

: Wyróżnione. Make Money Online: Passive Income: Online Geld verdienen: Passives Einkommen:

Make Money Online: Passive Income: Online Geld verdienen: Passives Einkommen: applications needed to earn money and develop yourself and others by using the latest technologies, software and tricks for both laptops as well as mobile phones and related…

Лаврове дерево, лавровий лист, лавровий лист: Лавр (Laurus nobilis):

Лаврове дерево, лавровий лист, лавровий лист: Лавр (Laurus nobilis): Лаврове дерево прекрасне головним чином завдяки своїм блискучим листям. Лаврові живоплоти можуть милуватися на півдні Європи. Однак ви повинні бути обережними, щоб не перестаратися,…

Mieszkańcy Mezopotamii wydawali trzeszczący dźwięk, splatając palce obu rąk podczas świętowania.

Muzyczne palce. Mieszkańcy Mezopotamii wydawali trzeszczący dźwięk, splatając palce obu rąk podczas świętowania. Te muzyczne palce są widoczne nie tylko tam, ale w wielu kulturach. We Love Mesopotamia, selahattinaydin_

ಕಾಫಿ ಮರ, ಒಂದು ಪಾತ್ರೆಯಲ್ಲಿ ಕಾಫಿ ಬೆಳೆಯುವುದು, ಯಾವಾಗ ಕಾಫಿ ಬಿತ್ತನೆ:6

ಕಾಫಿ ಮರ, ಒಂದು ಪಾತ್ರೆಯಲ್ಲಿ ಕಾಫಿ ಬೆಳೆಯುವುದು, ಯಾವಾಗ ಕಾಫಿ ಬಿತ್ತನೆ: ಕಾಫಿ ಬೇಡಿಕೆಯಿಲ್ಲದ ಸಸ್ಯವಾಗಿದೆ, ಆದರೆ ಇದು ಮನೆಯ ಪರಿಸ್ಥಿತಿಗಳನ್ನು ಸಂಪೂರ್ಣವಾಗಿ ಸಹಿಸಿಕೊಳ್ಳುತ್ತದೆ. ಅವನು ಸೂರ್ಯನ ಕಿರಣಗಳನ್ನು ಮತ್ತು ಸಾಕಷ್ಟು ತೇವಾಂಶವುಳ್ಳ ನೆಲವನ್ನು ಪ್ರೀತಿಸುತ್ತಾನೆ. ಒಂದು ಪಾತ್ರೆಯಲ್ಲಿ ಕೋಕೋ…

LABORSET. Producent. Materiały laboratoryjne. Urządzenia laboratoryjne.

Od 1962 r. zakład świadczy swoje usługi na rzecz firm i instytucji związanych z obsługą rolnictwa, a szczególnie w obszarze związanym z produkcją sprzętu laboratoryjnego dla potrzeb nasiennictwa. Od początku istnienia działalność była ściśle powiązana z…

Długopis : Pióro awans

: Nazwa: Długopisy : Czas dostawy: 96 h : Typ : Odporna na uszkodzenia i twarda kulka wykonana z węglika wolframu : Materiał : Metal plastik : Kolor: Wiele odmian kolorów i nadruków : Dostępność: Detalicznie. natomiast hurt tylko po umówieniu :…

Madonna publikuje cyfrowe wideo (NFT), w którym pojawia się, rodząc zrobotyzowane owady, motyle i drzewa, nazywając siebie matką natury.

Madonna publikuje cyfrowe wideo (NFT), w którym pojawia się, rodząc zrobotyzowane owady, motyle i drzewa, nazywając siebie matką natury.

Mozaika siena

: Nazwa: Mozaika : Model nr.: : Typ: Mozaika kamienna szklana ceramiczna metalowa : Czas dostawy: 96 h : Pakowanie: Sprzedawana na sztuki. Pakiet do 30 kg lub paleta do 200 kg : Waga: 1,5 kg : Materiał: : Pochodzenie: Polska . Europa : Dostępność:…

15: האם כדאי לתפור בגדים, בגדי ערב, תלבושות בהתאמה אישית?

האם כדאי לתפור בגדים, בגדי ערב, תלבושות בהתאמה אישית? כאשר אירוע מיוחד מתקרב, למשל חתונה או חגיגה גדולה, אנו רוצים להיראות מיוחדים. לעתים קרובות לצורך זה אנו זקוקים ליצירה חדשה - אלה שיש לנו בארון כבר משועממים. באופן דומה, השתעממנו מעיצובים סטנדרטיים,…

MAJDLLER. Firma. Części rowerowe.

O firmie Nasza firma powstała w 1992 roku i działa w branży rowerowej. Jest to firma rodzinna, założycielem  jest Jan Majchrowski, który jest trenerem I klasy w kolarstwie, oraz byłym reprezentantem Polski w kolarstwie szosowym. Początkowo był to handel…

Kwiaty rośliny:: Tuja niska

: Nazwa: Kwiaty doniczkowe ogrodowe : Model nr.: : Typ: Ogrodowe rośliny:: ozdobne : Czas dostawy: 96 h : Pakowanie: Na sztuki. : Kwitnące: nie : Pokrój: krzewiasty iglasty : Rodzaj: pozostałe : Stanowisko: wszystkie stanowiska : wymiar donicy: 9 cm do 35…

Długopis na sprężynce

: Nazwa: Długopisy : Czas dostawy: 96 h : Typ : Odporna na uszkodzenia i twarda kulka wykonana z węglika wolframu : Materiał : Metal plastik : Kolor: Wiele odmian kolorów i nadruków : Dostępność: Detalicznie. natomiast hurt tylko po umówieniu :…

13: პედიკური: როგორ და რატომ უნდა გაიხადოთ ფეხები ბანანის კანით, როდესაც საქმე ეხება პედიკურსებს:

პედიკური: როგორ და რატომ უნდა გაიხადოთ ფეხები ბანანის კანით, როდესაც საქმე ეხება პედიკურსებს: აი რა შეგიძლიათ გააკეთოთ ბანანის კანი: როდესაც ტემპერატურა იმატებს, ჩვენ მოხარული ვართ, რომ მძიმე ფეხსაცმელი ან sneakers ჩამოიცილეთ და sandals და flip flops…

Как справиться с неблагополучной семьей и найти свое счастье:

Как справиться с неблагополучной семьей и найти свое счастье: Жизнь в неблагополучной семье может быть очень сложной, и это, несомненно, может вызвать у вас психическое, эмоциональное и физическое истощение. В связи с растущим конфликтом в семье,…

Liquidación de engurras faciais e plasma rico en plaquetas.

Liquidación de engurras faciais e plasma rico en plaquetas. Unha das formas máis eficaces e ao mesmo tempo as máis seguras de reducir ou incluso desfacerse completamente das engurras é o tratamento con plasma rico en plaquetas. Este é un procedemento,…