Nadmi
13-04-24

0 : Odsłon:


KWAS HUMINOWY – UKRYTY MINERAŁ POLSKI KTÓREGO PRAGNIE ARABIA SAUDYJSKA.
20201020 AD.

zy jest to możliwe, aby w majestacie prawa niszczyć środowisko i eksmitować ludzi z ich ojcowizny, pretekstem do czego jest pozbywanie się ogromnych dochodów za ułamek wartości? Kto rozsądny pali skarby, żeby uzyskać trochę brudnego i trującego ciepła.

Takim wyjątkowym i absolutnie niedocenianym skarbem jest węgiel brunatny. Powstał w trzeciorzędzie ze szczątków roślin obumarłych bez dostępu powietrza.



Polska posiada jego ogromne złoża, jak również węgla kamiennego, metanu i gazu oraz wiele innych skarbów – w tym tytan. Ogromna większość z tych zasobów była niedostępna dla dotychczasowych technologii. Wszystkie zasoby zbyt głębokie, zawodnione, zametanowione czy zbyt cienkie lub zbyt trudne dla ich fizycznego wydobycia, nie były uwzględniane w oficjalnych oszacowaniach Państwowego Instytutu Geologicznego, jako nieeksploatowalne, co nie oznacza, że nie istniały i nie były rozpoznane.

Wydobycie węgla brunatnego w Polsce w 2008 roku wyniosło 59,5 miliona ton, w większości z kopalni w Adamowie, Bełchatowie, Koninie i Turowie i było o niecałe 2 miliony większe niż w roku 2007. Prawie cały ten surowiec został odstawiony do elektrowni – Bełchatów (4,32 GW), Pątnów – Adamów – Konin oraz Turów I i Turów II, emitując oprócz CO2 znaczne ilości tlenków, siarczków, pyłów, jak również dioksyn. Tylko około 1 miliona ton zostało wyeksportowane, a nieznaczna część zużyta na inne cele.



Węgiel brunatny posiada zawartość węgla 62% – 78%, niską kaloryczność (od 2 do 4 tyś kcal/kg), małą zwięzłość, dużą zawartość siarki – 3-4%, i wysoką popielność -do 40%. W związku z tym jego spalanie jest wyjątkowo niekorzystne dla środowiska naturalnego. Energia elektryczna uzyskana dzięki niemu, jest w związku z tym najbrudniejszą energią ze wszystkich masowo stosowanych technologii. A w Polsce z węgla kamiennego i brunatnego uzyskuje się 97 % tej energii przy średniej światowej na poziomie 63%.


Ponieważ węgiel brunatny jako surowiec energetyczny jest nisko ceniony, to opłaca się go pozyskiwać wyłącznie z płytko położonych złóż metodą odkrywkową. Oczywiście jeśli nie uwzględniać kosztów środowiskowych i społecznych. Takie działanie niszczy nie tylko tereny samej kopalni, ale również przyległe. Powoduje zakłócenie układów wód gruntowych i głębszych na znacznym obszarze.

Wydobywanie węgla brunatnego przy pomocy kopalni odkrywkowych jest nie tylko szkodliwe dla środowiska, ale również jest irracjonalne ekonomicznie oraz świadczy o braku wiedzy na temat istniejących możliwości i technologii.



Z węgla brunatnego można pozyskać o wiele większe korzyści niż używając go do spalania. W dodatku z ogromną korzyścią dla środowiska i bez wydobywania go na powierzchnię. Oraz z dowolnych głębokości.
Istnieje technologia, która pozwala, w procesowaniu podziemnym, na pozyskanie kwasu huminowego z części miękkich węgla brunatnego. Bez żadnego niszczenia powierzchni, bez naruszania stabilności terenów.

Aby ziemia była urodzajna, potrzebna jest próchnica, której najważniejszymi składnikami są kwasy humusowe. Należą do nich kwasy huminowe, kwasy ulminowe i kwas fulwowe. Są to wielkocząsteczkowe związki organiczne o składzie zależnym od związków organicznych z których powstają. Ich budowa, jako bardzo złożona i różnorodna nie jest do końca poznana.



Kwasy huminowe są trudno rozpuszczalne w wodzie i najczęściej występują w postaci koloidów. Nadają glebie ciemny kolor. Ich rola w tworzeniu próchnicy jest nie do przecenienia. Nie tylko dlatego, że zawierają środki odżywcze dla roślin, takie jak azot, magnez, wapń, fosfor, siarkę i inne, które w miarę postępującej mineralizacji stają się dostępne dla roślin.

Również dlatego że powodują sklejanie, łączenie cząstek glebowych w grudki i ziarenka, które są nie tylko w znacznym stopniu odporne na wymywanie przez wodę ale również ją zatrzymują. Gleba jest dzięki nim pulchna i chłonna. Powoduje to zatrzymywanie składników pokarmowych i wilgoci, jednocześnie nie utrudniając dostępu powietrza. Są to wyjątkowo korzystne warunki zarówno dla roślin jak i niezbędnych drobnoustrojów.

Zawartość kwasów huminowych nawet w urodzajnej glebie jest niewielka – setne części procenta, a wpływ na jej urodzajność ogromny. Niewiele tego kwasu potrzeba aby nawet z pustyni zrobić wyjątkowo urodzajne tereny. Zwłaszcza, że umożliwiają również bezpośrednie pobieranie pary wodnej z pustynnego powietrza.

Jak udowodniły badania nawet sceptycznej do tych rozwiązań Akademii Rolniczej, zastosowanie kwasu huminowego z nawozami siarkowymi i uzupełnieniu do właściwego poziomu trzech znanych podstawowych składników nawozowych sprawia, że plony są trzy, a nawet cztery razy wyższe. Dodatkowo kwas huminowy ma właściwości ochronne przed niektórymi pasożytami.



Wysiłki państw arabskich w kierunku nawadniania piasków, aby móc je obsadzać roślinami, są skazane na niepowodzenie, a kosztują ich już wiele miliardów. Zarówno woda jak i środki odżywcze natychmiast wsiąkają i stają się niedostępne dla roślin. Bez kwasu huminowego, którego nawet niewielka ilość wiąże piaski w gruzełki i zatrzymuje wodę niewiele można osiągnąć w tym kierunku.

Właściwie dobrana jego ilość, nawet bez dodatkowego nawożenia, zapewnia natychmiastowy bujny wzrost roślin na pustyni przy pięciokrotnie mniejszym zapotrzebowaniu na wodę. Stąd ogromne zainteresowanie tych krajów jego zakupem.

Wyrazili zainteresowanie zakupem na początek 5 milionów ton!!!

W USA istnieją zakłady przetwarzające węgiel brunatny wydobyty już na powierzchnię na kwas huminowy. Jego cena rynkowa wynosi 15$ za galon, czyli około 3.000 $ za tonę i mimo to jest bardzo opłacalna dla rolników, dzięki znacznie wyższym plonom.

Znacznie bardziej opłacalne od wytwarzania na powierzchni jest pozyskiwanie kwasu huminowego bezpośrednio z podziemnych pokładów. Bez szkody dla środowiska i bez naruszenia równowagi gruntowej.
Dla opłacalności tej technologii nie ma znaczenia miąższość pokładów, ich regularność, zawodnienie, zametanowienie czy głębokość. Dostępne i opłacalne stają się również praktycznie wszystkie zasoby uznawane za nieeksploatowalne.


Koszt produkcji kwasu huminowego w tej technologii wynosi około 100$ za tonę. Różnica w opłacalności w porównaniu ze spalaniem jest absolutnie nieporównywalna. Nawet bez uwzględnienia kosztów środowiskowych i społecznych oraz kosztów wynikających z nakazów unijnych ograniczających emisję, opłacalność jest wyższa o tysiące procent.

Technologia ta pozwala na zamianę pod ziemią części miękkich węgla brunatnego na kwas huminowy.



To co jest utrapieniem i utrudnieniem przy spalaniu jest zamieniane na czarny skarb. Pod ziemią pozostają pokłady praktycznie czystego węgla o dużej porowatości, z których można ewentualnie pozyskiwać gaz syntezowy i energię cieplną w procesowaniu bezpośrednio pod ziemią. Daje to znacznie tańszą energię niż uzyskana przy konwencjonalnym spalaniu oraz gaz syntezowy, który można przetworzyć na paliwo płynne. Poziom emisji jest na poziomie 250 kg CO2 na 1MWh, co z nawiązką spełnia wymagania unijne w tym względzie.

Właścicielem technologii kompleksowej ekstrakcji kwasu huminowego w podziemnym procesowaniu węgla brunatnego i związanym z nią patentów jest Profesor Bohdan Żakiewicz, nominowany do Nagrody Nobla w dwóch kategoriach na rok 2010 w związku z tą i innymi technologiami.

Metoda ta polega na wprowadzeniu, poprzez sieć poziomych kanałów w złożu, kultur bakterii przetwarzających miękkie jego części na kwas huminowy i metan. Pozwala na pozyskiwanie z jednego otworu produkcyjnego milion ton kwasu rocznie.

Jest to absolutna nowość na rynkach światowych. Amerykańska produkcja kwasu huminowego z już wydobytego i rozdrobnionego węgla brunatnego jest znacznie droższa, a jej moc przerobowa dziesięciokrotnie mniejsza.

Proces ten pozwala również na otrzymywanie zamiennie olbrzymich ilości metanu, kosztem zmniejszenia produkcji kwasu huminowego. W sposób całkowicie kontrolowalny. Jest to bardzo opłacalne, ale nieporównanie mniej niż produkcja samego kwasu.

Jeszcze bardziej opłacalna jest podziemna ekstrakcja kwasu huminowego ze złóż węgla brunatnego w synergicznym połączeniu z innymi technologiami Profesora Żakiewicza.



Źródło : https://artelis.pl/artykuly/18100/O-nadzwyczajnym-skarbie-ktory-niszczymy-trujac-sie-przy-okazji






HUMIC ACID - THE HIDDEN POLISH MINERAL THAT SAUDI ARABIA DESIRE.
Is it possible to destroy the environment in the majesty of the law and evict people from their patrimony, a pretext for getting rid of enormous income for a fraction of the value? Whoever is sensible burns treasures to get some dirty and poisonous heat.

Lignite is such a unique and absolutely underestimated treasure. It was created in the Tertiary from the remains of plants that died without air access.



Poland has enormous deposits, as well as hard coal, methane and gas, and many other treasures - including titanium. The vast majority of these resources were unavailable to existing technologies. All resources that are too deep, under-water, or too thin or too difficult for their physical extraction were not included in the official estimates of the Polish Geological Institute as non-exploitable, which does not mean that they did not exist and were not identified.

Lignite output in Poland in 2008 amounted to 59.5 million tonnes, mostly from the mines in Adamów, Bełchatów, Konin and Turów, and was less than 2 million more than in 2007. Almost all of this raw material was sent to the Bełchatów power plant ( 4.32 GW), Pątnów - Adamów - Konin as well as Turów I and Turów II, emitting, apart from CO2, significant amounts of oxides, sulphides, dusts and dioxins. Only about 1 million tonnes were exported and a negligible proportion was used for other purposes.



Lignite has a carbon content of 62% - 78%, low calorific value (from 2,000 to 4,000 kcal / kg), low compactness, high sulfur content - 3-4%, and high ash content - up to 40%. Therefore, its combustion is extremely unfavorable for the natural environment. Electricity obtained thanks to it is therefore the dirtiest energy from all massively used technologies. And in Poland, hard coal and lignite generate 97% of this energy with the world average of 63%.


Since lignite as an energy raw material is low-valued, it is profitable to obtain it only from shallow deposits using the opencast method. Of course, if you don't take environmental and social costs into account. Such action destroys not only the areas of the mine itself, but also the adjacent areas. It disrupts ground and deeper water systems over a large area.

Extraction of lignite with the use of opencast mines is not only harmful to the environment, but also economically irrational and proves the lack of knowledge about the existing possibilities and technologies.



There are many more benefits to lignite coal than when it comes to combustion. In addition, with a huge benefit to the environment and without bringing it to the surface. And from any depth.
There is a technology that allows, in underground processing, to obtain humic acid from the soft parts of brown coal. Without any damage to the surface, without compromising the stability of the terrain.

For the soil to be fertile, humus is needed, the most important components of which are humic acids. These include humic acids, ulminic acids and fulvic acid. They are macromolecular organic compounds whose composition depends on the organic compounds from which they are formed. Their structure, as very complex and diverse, is not fully understood.



Humic acids are sparingly soluble in water and most often appear in the form of colloids. They give the soil a dark color. Their role in caries formation cannot be overestimated. Not only because they contain plant nutrients such as nitrogen, magnesium, calcium, phosphorus, sulfur and others, which become available to plants as mineralization progresses.

Also because they cause sticking, combining soil particles into lumps and grains, which are not only largely resistant to washing out by water, but also retain it. Thanks to them, the soil is plump and absorbent. This retains nutrients and moisture without obstructing air access. These are extremely favorable conditions for both plants and essential microorganisms.

Even in fertile soil, the content of humic acids is small - hundredths of a percent, and the impact on its fertility is huge. Not much of this acid is needed to make even the desert extremely fertile. Especially since they also allow the direct extraction of water vapor from the desert air.

As the research of the University of Agriculture, even skeptical of these solutions, has proven, the use of humic acid with sulfur fertilizers and supplementing to the appropriate level of the three known basic fertilizing ingredients makes the yield three or even four times higher. Additionally, humic acid has protective properties against some parasites.



The efforts of Arab states to irrigate the sands to plant them are doomed to failure, and are already costing them many billions. Both water and nutrients are soaked in immediately and become inaccessible to plants. Without humic acid, even a small amount of which binds the sand into lumps and retains water, little can be achieved in this direction.

Properly selected its amount, even without additional fertilization, ensures immediate lush plant growth in the desert with five times less water demand. Hence the huge interest in its purchase in these countries.

They expressed their interest in purchasing 5 million tons at the beginning !!!

In the USA, there are plants converting lignite extracted to the surface into humic acid. Its market price is $ 15 per gallon, or about $ 3,000 per ton, and yet it is very profitable for farmers, thanks to much higher yields.

Obtaining humic acid directly from underground deposits is much more profitable than production on the surface. No harm to the environment and no disturbance of the ground balance.
For the profitability of this technology, the thickness of the seams, their regularity, waterlogging, turbidity or depth do not matter. Virtually all resources deemed non-exploitable are also made available and profitable.


The cost of producing humic acid using this technology is approximately $ 100 per ton. The difference in profitability compared to combustion is absolutely incomparable. Even without taking into account the environmental and social costs as well as the costs resulting from EU regulations limiting emissions, the profitability is higher by thousands of percent.

This technology allows the underground to convert the soft parts of brown coal into humic acid.



What is a nuisance and difficulty in burning is turned into a black treasure. Underground, there are deposits of virtually pure coal of high porosity, from which synthesis gas and thermal energy can be obtained in processing directly underground. This gives much cheaper energy than that obtained with conventional combustion and synthesis gas that can be converted into liquid fuel. The emission level is at the level of 250 kg of CO2 per 1MWh, which more than meets the EU requirements in this regard.

The owner of the complex humic acid extraction technology in underground brown coal processing and the related patents is Professor Bohdan Żakiewicz, nominated for the Nobel Prize in two categories for 2010 in connection with this and other technologies.

This method involves introducing, through a network of horizontal channels in the bed, bacterial cultures converting its soft parts into humic acid and methane. It allows one million tons of acid to be obtained annually from one production well.

It is an absolute novelty on world markets. American production of humic acid from already mined and shredded brown coal is much more expensive, and its processing capacity is ten times lower.

This process also allows for the production of large amounts of methane interchangeably, at the expense of reducing the production of humic acid. Completely controllable. It is very profitable, but incomparably less than the production of acid alone.

Even more profitable is the underground extraction of humic acid from lignite deposits in synergy with other technologies of Professor Żakiewicz.









HUMIC SÄURE - DAS VERSTECKTE POLNISCHE MINERAL, DAS SAUDI-ARABIEN SUCHT.
20201020 n. Chr.

Ist es möglich, die Umwelt in der Majestät des Gesetzes zu zerstören und Menschen aus ihrem Erbe zu vertreiben, ein Vorwand, um enorme Einnahmen für einen Bruchteil des Wertes loszuwerden? Wer vernünftig ist, verbrennt Schätze, um schmutzige und giftige Hitze zu bekommen.

Braunkohle ist so ein einzigartiger und absolut unterschätzter Schatz. Es entstand im Tertiär aus den Überresten von Pflanzen, die ohne Luftzugang starben.



Polen hat enorme Vorkommen, aber auch Steinkohle, Methan und Gas und viele andere Schätze – darunter Titan. Die überwiegende Mehrheit dieser Ressourcen war für bestehende Technologien nicht verfügbar. Alle Ressourcen, die zu tief, unter Wasser oder zu dünn oder zu schwierig für ihre physische Gewinnung sind, wurden in den offiziellen Schätzungen des Polnischen Geologischen Instituts nicht als nicht ausbeutbar berücksichtigt, was nicht bedeutet, dass sie nicht existierten und nicht waren identifiziert.

Die Braunkohleförderung in Polen belief sich 2008 auf 59,5 Mio. t, hauptsächlich aus den Bergwerken in Adamów, Bełchatów, Konin und Turów, und lag damit weniger als 2 Mio. mehr als 2007. Fast der gesamte Rohstoff wurde an das Kraftwerk Bełchatów ( 4,32 GW), Pątnów - Adamów - Konin sowie Turów I und Turów II, die neben CO2 erhebliche Mengen an Oxiden, Sulfiden, Stäuben und Dioxinen emittieren. Nur ca. 1 Mio. Tonnen wurden exportiert und ein verschwindend geringer Anteil für andere Zwecke verwendet.



Braunkohle hat einen Kohlenstoffgehalt von 62% - 78%, einen niedrigen Heizwert (von 2 bis 4 Tausend kcal / kg), eine geringe Kompaktheit, einen hohen Schwefelgehalt - 3-4% und einen hohen Aschegehalt - bis zu 40%. Daher ist seine Verbrennung für die natürliche Umwelt äußerst ungünstig. Der dadurch gewonnene Strom ist daher die schmutzigste Energie aller massiv genutzten Technologien. Und in Polen erzeugen Stein- und Braunkohle 97 % dieser Energie, der Weltdurchschnitt liegt bei 63 %.


Da der Energierohstoff Braunkohle geringwertig ist, lohnt es sich, ihn nur aus flachen Lagerstätten im Tagebau zu gewinnen. Natürlich, wenn Sie Umwelt- und Sozialkosten nicht berücksichtigen. Eine solche Aktion zerstört nicht nur die Bereiche der Mine selbst, sondern auch die angrenzenden Bereiche. Es stört großflächig Grund- und tiefere Wassersysteme.

Die Gewinnung von Braunkohle unter Nutzung von Tagebauen ist nicht nur umweltschädlich, sondern auch wirtschaftlich unvernünftig und beweist die Unkenntnis der vorhandenen Möglichkeiten und Technologien.



Braunkohle hat viel mehr Vorteile als die Verbrennung. Darüber hinaus mit großem Nutzen für die Umwelt und ohne sie an die Oberfläche zu bringen. Und das aus jeder Tiefe.
Es gibt eine Technologie, die es ermöglicht, in der Untertageverarbeitung Huminsäure aus den weichen Teilen der Braunkohle zu gewinnen. Ohne die Oberfläche zu beschädigen, ohne die Stabilität des Geländes zu beeinträchtigen.

Damit der Boden fruchtbar ist, wird Humus benötigt, dessen wichtigste Bestandteile Huminsäuren sind. Dazu gehören Huminsäuren, Ulminsäuren und Fulvosäure. Sie sind makromolekulare organische Verbindungen, deren Zusammensetzung von den organischen Verbindungen abhängt, aus denen sie gebildet werden. Ihre Struktur, da sie sehr komplex und vielfältig ist, ist nicht vollständig verstanden.



Huminsäuren sind in Wasser schwer löslich und treten meist in Form von Kolloiden auf. Sie verleihen dem Boden eine dunkle Farbe. Ihre Rolle bei der Kariesbildung kann nicht hoch genug eingeschätzt werden. Nicht nur, weil sie Pflanzennährstoffe wie Stickstoff, Magnesium, Calcium, Phosphor, Schwefel und andere enthalten, die mit fortschreitender Mineralisierung den Pflanzen zur Verfügung stehen.

Auch weil sie ein Ankleben bewirken, indem sie Schmutzpartikel zu Klumpen und Körnern verbinden, die gegen das Auswaschen durch Wasser nicht nur weitgehend resistent sind, sondern dieses auch zurückhalten. Dank ihnen ist der Boden prall und saugfähig. Dadurch bleiben Nährstoffe und Feuchtigkeit erhalten, ohne den Luftzugang zu behindern. Dies sind äußerst günstige Bedingungen sowohl für Pflanzen als auch für essentielle Mikroorganismen.

Selbst in fruchtbaren Böden ist der Gehalt an Huminsäuren gering - Hundertstel Prozent, und die Auswirkungen auf die Fruchtbarkeit sind enorm. Nicht viel von dieser Säure wird benötigt, um selbst die Wüste extrem fruchtbar zu machen. Zumal sie auch die direkte Gewinnung von Wasserdampf aus der Wüstenluft ermöglichen.

Wie die Forschungen der Landwirtschaftsuniversität, die diesen Lösungen sogar skeptisch gegenüberstehen, belegen, erhöht der Einsatz von Huminsäure mit Schwefeldüngern und die Ergänzung der drei bekannten Düngegrundstoffe auf das entsprechende Niveau den Ertrag um das Drei- oder sogar Vierfache. Darüber hinaus hat Huminsäure schützende Eigenschaften gegen einige Parasiten.



Die Bemühungen der arabischen Staaten, den Sand zu bewässern, um sie anzupflanzen, sind zum Scheitern verurteilt und kosten sie bereits viele Milliarden. Sowohl Wasser als auch Nährstoffe sind schnell
st aufsaugen und für Pflanzen unzugänglich werden. Ohne Huminsäure, von der selbst eine geringe Menge den Sand zu Klumpen bindet und Wasser zurückhält, ist in dieser Richtung wenig zu erreichen.

Die richtig gewählte Menge sorgt auch ohne zusätzliche Düngung für sofortiges üppiges Pflanzenwachstum in der Wüste bei fünfmal weniger Wasserbedarf. Daher das große Interesse am Kauf in diesen Ländern.

Sie haben zu Beginn ihr Interesse bekundet, 5 Millionen Tonnen zu kaufen !!!

In den USA gibt es Anlagen, die an die Oberfläche geförderte Braunkohle in Huminsäure umwandeln. Sein Marktpreis beträgt 15 Dollar pro Gallone oder etwa 3.000 Dollar pro Tonne, und dennoch ist es für die Landwirte dank viel höherer Erträge sehr profitabel.

Die Gewinnung von Huminsäure direkt aus unterirdischen Lagerstätten ist viel rentabler als die Produktion an der Oberfläche. Keine Schädigung der Umwelt und keine Störung des Bodengleichgewichts.
Für die Wirtschaftlichkeit dieser Technologie spielen die Dicke der Flöze, deren Regelmäßigkeit, Staunässe, Trübung oder Tiefe keine Rolle. Nahezu alle als nicht ausbeutbar geltenden Ressourcen werden auch verfügbar und profitabel.


Die Kosten für die Herstellung von Huminsäure mit dieser Technologie betragen etwa 100 US-Dollar pro Tonne. Der Unterschied in der Wirtschaftlichkeit im Vergleich zur Verbrennung ist absolut unvergleichlich. Auch ohne Berücksichtigung der Umwelt- und Sozialkosten sowie der Kosten, die sich aus EU-Verordnungen zur Emissionsbegrenzung ergeben, ist die Rentabilität um tausende Prozent höher.

Diese Technologie ermöglicht es dem Untergrund, die Weichteile der Braunkohle in Huminsäure umzuwandeln.



Was beim Brennen lästig und schwierig ist, wird zu einem schwarzen Schatz. Unter Tage gibt es Vorkommen von praktisch reiner Kohle mit hoher Porosität, aus der Synthesegas und thermische Energie direkt unter Tage in der Verarbeitung gewonnen werden können. Dadurch erhält man viel billigere Energie als mit konventionellem Verbrennungs- und Synthesegas, das in flüssigen Brennstoff umgewandelt werden kann. Das Emissionsniveau liegt bei 250 kg CO2 pro 1MWh, was die diesbezüglichen EU-Anforderungen mehr als erfüllt.

Inhaber der komplexen Huminsäure-Gewinnungstechnologie in der Untertage-Braunkohleaufbereitung und der damit verbundenen Patente ist Professor Bohdan Żakiewicz, der im Zusammenhang mit dieser und anderen Technologien 2010 in zwei Kategorien für den Nobelpreis nominiert wurde.

Diese Methode besteht darin, durch ein Netz von horizontalen Kanälen in das Bett Bakterienkulturen einzuführen, die ihre Weichteile in Huminsäure und Methan umwandeln. Sie ermöglicht die Gewinnung von jährlich einer Million Tonnen Säure aus einer Förderbohrung.

Es ist eine absolute Neuheit auf den Weltmärkten. Die amerikanische Produktion von Huminsäure aus bereits geförderter und geschredderter Braunkohle ist viel teurer und die Verarbeitungskapazität ist zehnmal geringer.

Dieses Verfahren ermöglicht auch die Produktion großer Mengen an Methan austauschbar auf Kosten einer Verringerung der Huminsäureproduktion. Vollständig kontrollierbar. Es ist sehr profitabel, aber unvergleichlich weniger als die alleinige Herstellung von Säure.

Noch rentabler ist die unterirdische Gewinnung von Huminsäure aus Braunkohlelagerstätten in Synergie mit anderen Technologien von Professor Żakiewicz.







ГУМИНОВАЯ КИСЛОТА - СКРЫТЫЙ ПОЛЬСКИЙ МИНЕРАЛ, КОТОРЫЙ ЖЕЛАЕТ САУДОВСКАЯ АРАВИЯ.
20201020 н.э.

Возможно ли разрушить окружающую среду в величии закона и выселить людей из их вотчин, предлог для избавления от огромного дохода за малую часть стоимости? Разумный сжигает сокровища, чтобы получить грязный и ядовитый жар.

Бурый уголь - такое уникальное и совершенно недооцененное сокровище. Он был создан в третичном периоде из остатков растений, погибших без доступа воздуха.



Польша имеет огромные месторождения, а также каменный уголь, метан и газ, а также многие другие сокровища, включая титан. Подавляющее большинство этих ресурсов было недоступно для существующих технологий. Все ресурсы, которые находятся на слишком большой глубине, под водой, или слишком малы, или слишком сложны для их физической добычи, не были включены в официальные оценки Польского геологического института как непригодные для эксплуатации, что не означает, что они не существовали и не использовались. идентифицированы.

Производство бурого угля в Польше в 2008 году составило 59,5 миллионов тонн, в основном на рудниках в Адамове, Белхатове, Конине и Туруве, и было менее чем на 2 миллиона больше, чем в 2007 году. Почти все это сырье было отправлено на Белхатовскую электростанцию ( 4,32 ГВт), Пятнув - Адамов - Конин, а также Туров I и Туров II, выделяя, помимо CO2, значительные количества оксидов, сульфидов, пыли и диоксинов. Всего было экспортировано около 1 миллиона тонн, и ничтожная часть была использована на другие цели.



Бурый уголь имеет содержание углерода 62–78%, низкую теплотворную способность (от 2 до 4 тыс. Ккал / кг), низкую компактность, высокое содержание серы - 3–4% и высокую зольность - до 40%. Поэтому его горение крайне неблагоприятно для окружающей среды. Таким образом, электричество, получаемое с его помощью, является самой грязной из всех широко используемых технологий. А в Польше каменный уголь и бурый уголь производят 97% этой энергии при среднемировом уровне 63%.


Поскольку бурый уголь как энергетическое сырье имеет низкую стоимость, выгодно добывать его только из неглубоких месторождений открытым способом. Конечно, если не учитывать экологические и социальные издержки. Такое действие разрушает не только участки самой мины, но и прилегающие участки. Он разрушает грунтовые и более глубокие водные системы на большой площади.

Добыча бурого угля открытым способом не только вредна для окружающей среды, но и экономически нерациональна и свидетельствует о незнании существующих возможностей и технологий.



У бурого угля гораздо больше преимуществ, чем у сжигания. Кроме того, с огромной пользой для окружающей среды и без вывода ее на поверхность. И с любой глубины.
Существует технология, позволяющая при подземной переработке получать гуминовую кислоту из мягких частей бурого угля. Без повреждения поверхности, без ущерба для устойчивости местности.

Чтобы почва была плодородной, необходим перегной, важнейшим компонентом которого являются гуминовые кислоты. К ним относятся гуминовые кислоты, ульминовые кислоты и фульвокислоты. Это высокомолекулярные органические соединения, состав которых зависит от органических соединений, из которых они образованы. Их структура, как очень сложная и разнообразная, до конца не изучена.



Гуминовые кислоты плохо растворяются в воде и чаще всего появляются в виде коллоидов. Они придают почве темный цвет. Их роль в формировании кариеса трудно переоценить. Не только потому, что они содержат питательные вещества для растений, такие как азот, магний, кальций, фосфор, сера и другие, которые становятся доступными для растений по мере прогрессирования минерализации.

Также потому, что они вызывают прилипание, объединяя частицы почвы в комки и зерна, которые не только в значительной степени устойчивы к вымыванию водой, но и удерживают ее. Благодаря им почва получается пухлой и впитывающей. Это сохраняет питательные вещества и влагу, не препятствуя доступу воздуха. Это чрезвычайно благоприятные условия как для растений, так и для жизненно важных микроорганизмов.

Даже в плодородной почве содержание гуминовых кислот невелико - сотые доли процента, и влияние на ее плодородие огромно. Не нужно много этой кислоты, чтобы даже пустыня стала чрезвычайно плодородной. Тем более, что они также позволяют напрямую извлекать водяной пар из воздуха пустыни.

Как показали исследования Сельскохозяйственного университета, которые даже скептически относятся к этим решениям, использование гуминовой кислоты с серными удобрениями и добавление трех известных основных удобрений до необходимого уровня повышает урожайность в три или даже в четыре раза. Кроме того, гуминовая кислота обладает защитными свойствами от некоторых паразитов.



Усилия арабских государств по орошению песков для их посадки обречены на провал и уже обходятся им во многие миллиарды. И вода, и питательные вещества быстро
st всасываются и становятся недоступными для растений. Без гуминовой кислоты, даже небольшое количество которой связывает песок в комочки и удерживает воду, в этом направлении мало что можно сделать.

Правильно подобранное его количество, даже без дополнительных удобрений, обеспечивает немедленный пышный рост растений в пустыне при сокращении потребности в воде в пять раз. Отсюда огромный интерес к его покупке в этих странах.

Вначале они выразили заинтересованность в закупке 5 млн тонн !!!

В США есть заводы, перерабатывающие лигнит, извлеченный на поверхность, в гуминовую кислоту. Его рыночная цена составляет 15 долларов за галлон, или около 3000 долларов за тонну, и все же он очень прибылен для фермеров благодаря гораздо более высокой урожайности.

Получать гуминовую кислоту прямо из подземных месторождений намного выгоднее, чем добыча на поверхности. Без вреда для окружающей среды и без нарушения баланса грунта.
Для экономичности данной технологии не имеет значения толщина швов, их регулярность, заболачивание, мутность или глубина. Практически все ресурсы, которые считаются неиспользуемыми, также доступны и приносят прибыль.


Стоимость производства гуминовой кислоты по этой технологии составляет примерно 100 долларов за тонну. Разница в рентабельности по сравнению со сжиганием абсолютно несравнима. Даже без учета экологических и социальных издержек, а также издержек, связанных с ограничением выбросов в соответствии с правилами ЕС, рентабельность выше на тысячи процентов.

Эта технология позволяет под землей превращать мягкие части бурого угля в гуминовую кислоту.



То, что доставляет неприятности и трудности при горении, превращается в черное сокровище. Под землей есть залежи практически чистого угля с высокой пористостью, из которого можно получить синтез-газ и тепловую энергию при переработке непосредственно под землей. Это дает гораздо более дешевую энергию, чем та, которая получается при сжигании обычного газа и синтез-газа, который может быть преобразован в жидкое топливо. Уровень выбросов находится на уровне 250 кг CO2 на 1 МВтч, что более чем соответствует требованиям ЕС в этом отношении.

Владелец сложной технологии экстракции гуминовой кислоты при подземной переработке бурого угля и соответствующих патентов - профессор Богдан Лакевич, номинированный на Нобелевскую премию в двух номинациях за 2010 год в связи с этой и другими технологиями.

Этот метод заключается во введении через сеть горизонтальных каналов в ложе бактериальных культур, превращающих его мягкие части в гуминовую кислоту и метан. Это позволяет получать один миллион тонн кислоты ежегодно из одной добывающей скважины.

Абсолютная новинка на мировых рынках. Американское производство гуминовой кислоты из уже добытого и измельченного бурого угля намного дороже, а его перерабатывающие мощности в десять раз ниже.

Этот процесс также позволяет производить большие количества метана поочередно за счет снижения производства гуминовой кислоты. Полностью управляемый. Это очень выгодно, но несравнимо меньше, чем производство одной кислоты.

Еще более прибыльным является подземное извлечение гуминовой кислоты из месторождений лигнита в синергии с другими технологиями профессора Жакевича.

Polska.


: Wyślij Wiadomość.


QR code Przetłumacz ten tekst na 91 języków
Procedura tłumaczenia na 91 języków została rozpoczęta. Masz wystarczającą ilość środków w wirtualnym portfelu: PULA . Uwaga! Proces tłumaczenia może trwać nawet kilkadziesiąt minut. Automat uzupełnia tylko puste tłumaczenia a omija tłumaczenia wcześniej dokonane. Nieprawidłowy użytkownik. Twój tekst jest właśnie tłumaczony. Twój tekst został już przetłumaczony wcześniej Nieprawidłowy tekst. Nie udało się pobrać ceny tłumaczenia. Niewystarczające środki. Przepraszamy - obecnie system nie działa. Spróbuj ponownie później Proszę się najpierw zalogować. Tłumaczenie zakończone - odśwież stronę.

: Podobne ogłoszenia.

Kompleksowa lista firm spożywczych i produktów, które wykorzystują Senomyx (używane abortowane dzieci).

Kompleksowa lista firm spożywczych i produktów, które wykorzystują Senomyx (używane abortowane dzieci). Wiele głównych marek żywności i napojów w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie nawiązało współpracę z firmą „Senomyx” z siedzibą w San Diego, która…

Pishgan o'simlik: Daraxt Crassula: Crassula arborescens, Oval Crassula: Crassula ovata,

Pishgan o'simlik: Daraxt Crassula: Crassula arborescens, Oval Crassula: Crassula ovata, Crassula bonsai daraxtiga o'xshaydi. Bu pishirilgan o'simlik hatto balandligi bir metrga etadi. Uning afzalligi shundaki, u hech qanday maxsus parvarishni talab…

OMNIGENA. Producent. Pompy do wody.

OMNIGENA istnieje od 1974roku. Od wielu lat naszym priorytetem jest sprzedaż pomp do wody. Oferta obejmuje urządzenia dla rolnictwa, przemysłu oraz gospodarstw domowych. Skierowana jest zarówno do firm handlowych, instalacyjnych jak i bezpośrednio do…

4433AVA。 HYDRO LASER。 晚霜。 长时间再生。

HYDRO LASER。晚霜。再生延长的作用。 代码目录/索引:4433AVA。 类别:化妆品水电激光 应用 面霜晚上 化妆品 面霜 行动 水化,复兴,振兴 容量50毫升/ 1.7 FL。盎司 各表皮的五层的奶油非常干燥,敏感和水分密集重建。 晚霜 各表皮的五层的奶油非常干燥,敏感和水分密集重建。 4含有活性成分成功互补脂质缺乏,水和透明质酸在皮肤最大平滑度的复杂…

O que é importante ao comprar um apartamento pequeno?

O que é importante ao comprar um apartamento pequeno? Os três pontos mais importantes na escolha de um apartamento: localização, localização e localização novamente! Comprar um apartamento é uma experiência emocionante. Para muitas pessoas, essa é a…

Płytki podłogowe: gres szkliwiony

: Nazwa: Płytki podłogowe: : Model nr.: : Typ: nie polerowana : Czas dostawy: 96 h : Pakowanie: Pakiet do 30 kg lub paleta do 200 kg : Waga: 23 kg : Materiał: : Pochodzenie: Polska . Europa : Dostępność: detalicznie. natomiast hurt tylko po umówieniu :…

T-shirt męski koszulka Blue

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : Opis. : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : DETALE HANDLOWE: : Kraj: ( Polska ) : Zasięg…

Meditasyon. Geçmişinizden Özgürlük Nasıl Bulunur ve Geçmişin Acılarını Bırakın.

Meditasyon. Geçmişinizden Özgürlük Nasıl Bulunur ve Geçmişin Acılarını Bırakın. Meditasyon eski bir uygulama ve zihninizi ve bedeninizi iyileştirmek için etkili bir araçtır. Meditasyon uygulamak stres ve stres kaynaklı sağlık problemlerini azaltmaya…

Gerichte – Medien – Demokratie – wie steht es um unseren gemeinsamen Werte?

Liebe Freunde und Mitglieder der Deutsch-Polnischen Gesellschaft! Seid Monaten erreichen uns zum Teil verwirrende Meldungen über politische Entscheidungen in Polen.  Sowohl die Justizreform als auch die Neuausrichtung der Medien stoßen auch bei unseren…

Kryształowy Pałac w Londynie.

Kryształowy Pałac w Londynie. Pierwotnie wzniesiony w Hyde Park London na Wystawę Światową w 1851 roku. Oryginalny budynek został zaprojektowany przez znanego ogrodnika Josepha Paxtona w dwa tygodnie. W lipcu 1850 roku projekt został zatwierdzony iw ciągu…

Deskorolka wąska

: : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : Opis. : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : : DETALE HANDLOWE: : Kraj: ( Polska ) : Zasięg…

7 Toksik munosabatlarni bildiruvchi xatlar yozish. Qizil bayroqlar bo'lgan juftliklardagi toksik matnli xatti-harakatlar:

7 Toksik munosabatlarni bildiruvchi xatlar yozish. Qizil bayroqlar bo'lgan juftliklardagi toksik matnli xatti-harakatlar: Do'stlaringiz odatdagidan ko'proq twitchier ekanligingizni payqab, siz smartfoningizni har soniyada tekshirib turasiz. Matnlar…

DragonFire to broń energetyczna, która atakuje cele z prędkością światła:

2024.01.20 AD. Brytyjski system broni laserowej budowany w ramach programu Laser Directed Energy Program (LDEW) oddał strzały do celów powietrznych i tym samym pomyślnie zakończył test na poligonie wojskowym na Hebrydach. Wyjaśniamy, co wiadomo o…

Wspólne recytowanie tych świadomości może pomóc wzmocnić wasze wzajemne wsparcie w trudnych chwilach.

5 świadomości pozwala ćwiczyć uważność z kimś, kogo kochasz. Wspólne recytowanie tych świadomości może pomóc wzmocnić wasze wzajemne wsparcie w trudnych chwilach. Pięć świadomości może pomóc każdemu związkowi pełnemu miłości stać się silniejszym i…

Pedicure: Jinsi na kwa nini unapaswa kusugua miguu yako na peel ya ndizi inapokuja kwa miguu:

Pedicure: Jinsi na kwa nini unapaswa kusugua miguu yako na peel ya ndizi inapokuja kwa miguu: Hapa kuna kile peel ya ndizi inaweza kufanya: Wakati joto linapoongezeka, tunafurahi kuweka viatu nzito au sketi na kuvuta viatu na flip. Shukrani kwa hili,…

Fourth UFO shot down by the US, this time over Lake Huron

Fourth UFO shot down by the US, this time over Lake Huron Monday, February 13, 2023 Latest update on the unidentified objects flying over the US and Canada: Yesterday the US Airforce has shot down another unidentified flying object, this time the object…

Najgorszy tłuszcz. Nawet do smażenia się nie nadaje

Coraz więcej osób stara się ograniczyć niezdrowe tłuszcze w swojej diecie. Niestety, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele z nich jest ukrytych w produktach, które spożywamy każdego dnia. Na które tłuszcze powinniśmy szczególnie uważać?…

ARIZONA — Fred Brawn i Cy Childers badali prehistoryczną kopalnię turkusu zwaną Turkusową Królową.

1901, Coconino Sun, 21 września, ARIZONA — Fred Brawn i Cy Childers badali prehistoryczną kopalnię turkusu zwaną Turkusową Królową. Kopalnia ta zlokalizowana jest w niedostępnym terenie, na ostrym grzbiecie. Kopalnia ma szerokość trzydziestu stóp i mniej…

هذه المادة الكيميائية غير المعروفة في الدماغ هي السبب وراء فقدان ذاكرتك لحافتها: أستيل كولين.

هذه المادة الكيميائية غير المعروفة في الدماغ هي السبب وراء فقدان ذاكرتك لحافتها: أستيل كولين. كل شيء بدأ مع زلات طفيفة كنت بسهولة وصفها بأنها "لحظات كبيرة". لقد نسيت المفاتيح الخاصة بك. لقد اتصلت بشخص ما بالاسم الخطأ. الكلمة التي كنت تبحث عنها كانت على…

Paryż w 1733 i teraz.

Zdjęcie: instant.archives Paryż w 1733 i teraz.  Zasypany piaskiem czy błotem ?

Mkusanyiko wa matibabu ya papo hapo, mto wa Uswidi:

Mkusanyiko wa matibabu ya papo hapo, mto wa Uswidi: Bila kujali umbo la profili, ambayo inasaidia kupumzika au contraction, inaimarisha misuli ya shingo, kuingizwa au joto kwa kufanya bitana ni muhimu sana. Mpaka sasa, sayansi ilishughulikia tu sura ya…

Oto dziewięć mitycznych stworzeń, które według starożytnych istniały na całym świecie.

Nie jesteśmy sami. Nigdy nie byliśmy sami. Oto dziewięć mitycznych stworzeń, które według starożytnych istniały na całym świecie. Kim są te stworzenia? Biblia nazywa ich upadłymi aniołami, a muzułmanie nazywają ich dżinami. Niektórzy nazywają ich…

Z listu Ch. Chaplina do córki:

Z listu Ch. Chaplina do córki: „Spójrz na ludzi! Spójrz na wdowy i sieroty! I przynajmniej raz dziennie mów sobie: „Jestem taki jak oni”. Tak, jesteś jedną z nich, dziewczynko! Sztuka zwykle łamie nogi, zanim rozpuści człowiekowi skrzydła, żeby mógł wzbić…

FIREPROOFING. Company. Non-toxic fire retardant sprays.

ABOUT US We are a supplier of non-toxic fire retardant sprays. We also provide other fireproofing products to both business and residential consumers. Our products comply with the ASTM, NFPA, and UL Standard specifications. It is our uncompromising…

ایک حالیہ رپورٹ میں ڈبلیو ایچ او نے خبردار کیا ہے: اینٹی بائیوٹک مزاحم جراثیم پوری دنیا کو کھا رہے ہیں۔

ایک حالیہ رپورٹ میں ڈبلیو ایچ او نے خبردار کیا ہے: اینٹی بائیوٹک مزاحم جراثیم پوری دنیا کو کھا رہے ہیں۔ اینٹی بائیوٹک مزاحمت کا مسئلہ اتنا سنگین ہے کہ یہ جدید دوا کی کامیابیوں کو خطرہ بناتا ہے۔ پچھلے سال ، عالمی ادارہ صحت نے اعلان کیا تھا کہ اکیسویں صدی…

Sintomi influenzali: modi di infezione da influenza e complicanze:

Sintomi influenzali: modi di infezione da influenza e complicanze: L'influenza è una malattia che conosciamo da millenni, ancora nelle ricadute stagionali può rapidamente tagliarci fuori dai piedi e per lungo tempo ci esclude dalle attività…